Články a knihy

Otec Serafim z Rumunska: Ateistický filozof sa stáva kresťanom

Ateistický filozof, lebo tam sú tiež ateisti, sa vyhlásil za ateistu... Dožil sa vysokého veku ako vdovec, bez detí a... Špinavé šaty posielal susedke a (ona) mu ich nosila vypraté a vyžehlené.

Žena (jeho suseda) dostala za svoju prácu zakaždým 10 $.

Ale jeho suseda zomrela... ako sa to stane aj mne a každému z nás, pretože sme na tomto svete len na skúšku. A potom príde večnosť...

 

Father Seraphim

 

A potom ďalšia suseda, keď mu prala a žehlila šaty, hoci bola chudobná, chorá, bezmocná, vysušená starobou..., si všimla, že jej chce zaplatiť 10 $, keďže on vedel, že toto bol poplatok za pranie a žehlenie. Odpovedala: „Nedaj Bože, aby som od vás dostala 10 $, pane! Pretože som minula len 1 dolár na pracie prostriedky... Pomohlo by mi to, keďže som chudobná... ale odpusťte mi, nechcem zobrať vaše peniaze, pretože chcem, aby mi to zaplatil Boh! Pretože čoskoro budem musieť ísť (predstúpiť) pred Boha. Nehnevajte sa, že vám nechcem zobrať peniaze!"

Slovo zaznie, skutok hrmí! Skutok zahrmel do duše ateistu.

Odišiel domov a povedal si: „Hej, vyhlásil som sa za ateistu, som negramotný, o Bohu nič neviem. Potrebujem nájsť Božiu knihu, aby som sa sám niečo naučil. Čítal, uveril, potom našiel druhý zdroj poznania, Svätú Tradíciu (Pravoslávnej Cirkvi)... A rečníckym darom, ktorý mal, priviedol 10 000 ľudí k viere v Christa.

A zvykol im hovoriť: „K viere v Christa ma priviedol čin ženy, ktorá sa vzdala 9 $, a cezo mňa, 10 000 ľudí.

 

Pozrite sa, aký veľký účinok má dobrý skutok!

 

https://www.youtube.com/watch?v=kHVJTpMQCf4